Metodų dirbtuvės

Kauno kartų namai inicijavo projektą Metodų dirbtuvės. Prie šio projekto buvo pakviesti prisijungti penkios socialinės globos įstaigos: Čekiškės senelių namai, Jonavos globos namai, Josvainių socialinis ir ugdymo centras, Kauno Panemunės socialinės globos namai, Šėtos socialinis ir ugdymo centras.      

Metodų dirbtuvėse dalyvavo po du, tris ar keturis darbuotojus iš kiekvienos įstaigos. Kiekvieno susitikimo metu priimančios organizacijos specialistai demonstruodavo pasirinktus metodus, o atvykę svečiai tapdavo klientų grupe ir išbandydavo naują patirtį. Po to sekdavo aptarimas kaip pavyko, kaip jautėsi, kokius jausmus ar emocijas sukėlė darbas grupėje. Tada, visi grįždavo į profesionalų vaidmenį ir dalindavosi mintimis, pastebėjimais apie naudotą metodą ir kaip jį pritaikys savo organizacijoje su savo paslaugų gavėjais, kokių priemonių reikės, kaip bus galima pritaikyti metodą panaudojant antrines žaliavas, gamtinius ar turimus išteklius. Visas projektas truko beveik metus laiko, susitikimai buvo suplanuoti kas du mėnesius. Kiekvienas susitikimas vyko vis kitoje įstaigoje.

______________________

 
GAMLEC žaidimas
Išbandėme naują ir įdomų mokomąjį stalo žaidimą „GAMLEC“ (angl. Gaming for mutual learning in elderly care), už kurį nuoširdžiai dėkojame VDU Socialinio darbo katedros vedėjai doc. dr. Rasai Naujanienei. „GAMLEC“ mokomasis stalo žaidimas yra apie globos/slaugos namų gyventojų gyvenimo kokybę (GK). „GAMLEC“ projekte mokomąjį stalo žaidimą kaip mokymo priemonę naudoja globos/slaugos namų darbuotojai, savanoriai, globos/slaugos namų gyventojų artimieji bei patys globos/slaugos namų gyventojai. Mokymosi tikslų turinys atitinka 67 kriterijus, apibrėžtus Europos gyvenimo kokybės kriterijų rinkinyje. Stalo žaidimas sukurtas „Erasmus +“ programos lėšomis.
Projektą nuo 2019 m. spalio mėn. iki 2021 m. rugsėjo mėn. vykdė šeši partneriai keturiose ES šalyse: IP- International GmbH (Vokietija), ISIS GmbH (Vokietija), VDU (Lietuva), AFEdemy (Nyderlandai), ASP Bologna (Italija) ir CADIAL (Italija). Daugiau informacijos apie projektą ir jo rezultatus galima rasti internete adresu https://gamlec.eu/.
 

1815 | Mobilioji psichologinių krizių komanda | I–VII, 8–20 val.
Kokias paslaugas teikia ši komanda? Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda teikia krizinę pagalbą bendruomenėms, organizacijoms ir šeimoms, susiduriančioms su krize po netekties, nelaimingo atsitikimo ar kitokio sukrečiančio įvykio. Taip pat Ukrainos pabėgėliams, jų šeimoms.
Kaip susisiekti su šia komanda? Su Mobiliąja psichologinių krizių komanda galite susisiekti telefonu 1815. Paskambinus šiuo numeriu bus suteikta pirminė nuotolinė konsultacija telefonu, sutarta dėl komandos vykimo būtinybės ir galimų pagalbos būdų.

Kaip teikiamos šios komandos paslaugos? Mobiliosios psichologinių krizių komandos specialistai paslaugas teikia gyvai, atvykę į vietą, arba nuotoliniu būdu. Pagalbos Ukrainos piliečiams atveju, komandos teiks pagalbą rusų ir/arba anglų kalbomis.
Ar už konsultacijas reikės susimokėti? Konsultacijos yra nemokamos. Jas finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija, o skambučių centro 1815 ir mobiliųjų psichologinių krizių įveikimo komandų veiklą koordinuoja Valstybinis psichikos sveikatos centras.

Daugiau informacijos https://kriziukomanda.lt